BM Studio

בינה מלאכותית: המהפכה שמשנה את העולם

בינה מלאכותית: מהפכה תעשייתית שמשנה את העולם

Artificial Intelligence (AI),  מוכרת בעברית כבינה מלאכותית, היא לא רק מונח מוכר, היא כוח שמשנה את חוקי המשחק, היא משפיעה על כל תחום בחיינו .
הודות ליכולתה לעבד כמויות עצומות של מידע בצורה מהירה ויעילה, היא מסוגלת להבין טרנדים , לחזות התנהגויות, ולקבל החלטות מבוססות מידע בזמן אמת בצורה מהירה ויוצאת דופן .

יצירת קשר

זקוקים למומחה?
בואו נדבר ›

לאלו מאיתנו שהנושא חדש להם , מהי בינה מלאכותית ואילו שימושים ניתן לעשות בה?

הבינה מלאכותית היא תחום מתקדם בעולם מדעי המחשב שמתמקד בפיתוח והישג של מערכות חכמות. זו טכנולוגיה המאפשרת למחשבים לבצע משימות אינטליגנטיות שונות, כגון הבנת שפה, זיהוי דפוסי התנהגות, פתרון בעיות מורכבות ולמידה מניסיון . שימושיה של AI נרחבים: מעולם הרפואה, AI משמשת לאבחון מחלות ולפיתוח טיפולים אישיים . בתחום הפיננסי, AI מנתחת נתונים וחוזרת על טרנדים . במשך השנים האחרונות הבינה המלאכותית הפכה לכלי חשוב גם בעולם האינטרנט. התפתחויות בתחום זה חשובות מאוד ומרגשות.

אבל מבלי שנבחין בכך הבינה המלאכותית מהווה סכנה ממשית על מקצועות שונים מהם התפרנסנו במשך השנים .
ניתן להכריז על החדשנות וההשלכות הנלווים אליה כמהפכה התעשייתית החדשה. 

למה בינה מלאכותית היא למעשה המהפכה התעשייתית הרביעית?

הבינה המלאכותית מסמלת את ההתחלה של המהפכה התעשייתית הרביעית, היא משנה בצורה יסודית את אופן חיינו ועבודתנו . היא משנה את הדרכים בה אנו המתמודדים עם מידע, ובכך מאפשרת לנו להבין טרנדים , לחזות התנהגויות ולקבל החלטות מבוססות מידע בזמן קצר מתמיד . AI מחדשת את האופן שבו אנו מנהלים את עסקינו , ומציעה אפשרויות חדשות שפעם היו מורכבות בעבורנו , היצירתיות שלה חוצה גבולות והיא דואגת לכך שהתהליכים העסקיים שלנו יהיו במגמת שיפור כל הזמן .

SORA AI
SORA AI מבית OPEN AI מציגה סרטון שנערך באמצעות בינה מלאכותית
יצירת קשר

זקוקים למומחה?
בואו נדבר ›

בתור אנשי הדיגיטל החשש שלנו צריך להיות גדול מאוד, יש כאלו שלא מרגישים ובטח שלא רואים שינוי מהותי כיום . העולם עובר שינוי ומי שלא מבחין בו לא יוכל להחזיק בכיסא לעוד הרבה זמן . אז איפה העתיד שלנו?

העתיד של מפתחי אתרים , עורכי וידאו , שיווק ועוד

שימוש בבינה מלאכותית משתרע למגוון רחב של תחומים ותעשיות. בעולם מפתחי האתרים , הבינה המלאכותית מסייעת בפיתוח ובקידום אתרים באינטרנט, באמצעות חישובים מתמטיים מתקדמים , ניתוח נתונים , וכלים לשיפור חוויית המשתמש, ממש לא רחוק היום ש-AI יצור בעבורנו דף נחיתה מתקדם .
בתחום הוידאו והתמונות, כלים מבוססי AI משמשים לעריכה יצירתית, תיקוני תמונה, ויצירת תוכן מרהיב. ניתן לקחת כדגומא אחת מתוך מיני רבות את הכלי המהפכני של OPEN AI העונה לשם SORA AI העתיד להביא לנו את הבשורה החדשה בעולם הבינה המלאכותית. בעולמות השיווק, AI מסייעת בניתוח מידע צרכני, פיתוח קמפיינים דיגיטליים , ובניית אסטרטגיות נכונות, צמצום עלויות מסעות פרסום ועוד . במובנים אלה ובעוד, בינה מלאכותית מצויה בלב התהליכים והפעולות של מגוון עסקים ותעשיות.

למה אנשים שלא עובדים עם בינה מלאכותית ימצאו את עצמם מחוץ למשחק?

בעולם שבו טכנולוגיות מבוססות AI מתקדמות יותר ויותר, אנשים עם פחות ידע ומיומנויות ב-AI עשויים להתמודד עם קושי להשתלב בשוק העבודה החדש אשר  נרקם לנגד עינינו . חברות שונות מרחבי העולם מחפשות באופן פעיל אנשי מקצוע שיכולים לנצל את ה-AI למטרת חדשות , שיפור ביצועים , ויצירת ערך עבור לקוחות החברה.
לכן חשוב מאוד כי נשתלב ונמשיך להתעדכן באופן קבוע יותר מתמיד בכל הנוגע לבינה מלאכותית, אנו עשויים לראות כי הידע והמיומנויות אשר נפתח יהפכו למפתחות גישה עבורנו בעולם העבודה הדיגיטלי החדש .

SORA AI

עתיד האנושות בצל הבינה המלאכותית

כאשר אנו ממשיכים לחקור ולהתפתח , אנו עתידים לחזות בשינויים משמעותיים בדרך שבה אנו חיים ועובדים . המהפכה הרביעית כבר בעיצומה, אנו חוזים בשינויים ממש בימים אלו .

לכל הספקנים שבנינו , אתן 2 דוגמאות ממשיות על מנת להסיר את הספק. אני רוצה לקחת אתכם כעשור וחצי אחורה, אי שם ליוני 2010, באותה תקופה יצא האייפון 4, דאז הוא היה מהפכני, לא האמנו שבמכשיר אחד אפשר גם לצלם , גם לשחק וגם לגלוש באינטרנט מכל פינה בעולם , ממש מחשב בכיס הג'ינס שלנו . מאז נפתחו המון עסקים בתחום המכשירים הסלולאריים שלא היו קודם לכן , נפתחו משרות חדשות לעולם שלא היה קיים קודם לכן כמו אושיות רשת אשר מצלמים עם המכשיר הקטנטצ'יק שלהם מכל פינה בעולם ומעדכנים אותנו בסדר היום שלהם .

אם נדבר רק לרגע קטן על העתיד בהרחבה, יש לנו את מודל FSD=Full self-driving,  אומנם הוא רק התחיל באמריקה וממש בתחילת דרכו .
חברת המכוניות טסלה מציעה את שירות ה-FSD, אבל למה אני אומר לכם את זה? מכיוון שאם ניקח את המחשבה שלנו מעט קדימה נבין כי הטכנולוגיה הזו עתידה להדיח את נהגי המוניות מחוץ למירוץ, את נהגי האוטובוס, נהגי הרכבות, טייסים וכו'

אני מקווה שהכתבה הזו החכימה אתכם , נתנה לכם כמה נקודות מחשבה חדשות והחשוב מכל תרמה לכם להתקדם ולחשוב על יום המחר.

יצירת קשר

זקוקים למומחה?
בואו נדבר ›

אהבתם את הכתבה? איזה כיף! אשמח שתשתפו :)

יצירת קשר

ידע זה כוח!
הירשמו בכדי להישאר מעודכנים ›

מוכנים לצאת למסע?

בואו נדבר